Zamknij

K-Flex Polska rozbudowuje zakład. Będzie 100 nowych miejsc pracy

08:39, 07.03.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W miejscu, w którym obecnie funkcjonuje największy pracodawca w gminie Uniejów kiedyś była cegielnia. Dzisiaj właśnie tutaj wytwarza się produkty izolacyjne, które sprzedawane są na terenie całej Europy oraz w innych częściach świata. W najbliższym czasie firma K-Flex Polska otwiera kolejną halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych i zwiększa zatrudnienie. Największy pracodawca w gminie chce także poprawić bezpieczeństwo na drodze dojazdowej do zakładu.

Najprawdopodobniej już w marcu zacznie funkcjonować część magazynowa nowo wybudowanej hali w Wieleninie Kolonii, gdzie działa włoska firma K-Flex Polska. Nowy magazyn ma powierzchnię 8 tysięcy metrów kwadratowych. Na kolejnych 10 tysiącach metrów już z początkiem kwietnia planowany jest rozruch nowej linii produkcyjnej. Powstanie hali o łącznej powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych wiąże się również z zatrudnieniem co najmniej 100 dodatkowych pracowników do końca tego roku. Oznacza to, że największy pracodawca w gminie Uniejów zatrudniał będzie blisko 750 osób.

Co produkuje K-Flex Polska?

Część produkcji, która zostanie uruchomiona w obecnie budowanej hali będzie innowacyjna. K-Flex Polska na nowej linii produkcyjnej wytwarzać będzie m.in. wyroby z polietylenu. Będą to produkty z nowymi powłokami i pianki techniczne, ale nie tylko.

,,Będziemy uruchamiać także produkcję błon klejowych, które są wykorzystywane w procesie produkcyjnym naszych wyrobów, a które dotąd kupowaliśmy od naszych dostawców. Teraz sami będziemy je wytwarzać, dzięki czemu naszym klientom będziemy mogli zaoferować niższe ceny i szerszą gamę produktów” - mówi dyrektor zarządzający K-Flex Polska Bartlomiej Gröbner.

Produkty wytwarzane w Wieleninie Kolonii to produkty, które można spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej, np. instalacjach wentylacyjnych na lotniskach, w szpitalach czy też w instalacjach chłodniczych oraz na platformach wiertniczych. Są to produkty na bazie izolacji kauczukowych i polietylenowych.

K-Flex Polska eksportuje 90% swojej produkcji, głównie na rynki krajów Europy Zachodniej. W tej chwili zakład produkcyjny w Wieleninie jest wiodącym zakładem grupy, gdzie produkuje się największą ilość wyrobów na rynek europejski i Rosję. Dorównuje wielkością innym zakładom Grupy - w Stanach Zjednoczonych czy Chinach.

,,Mam nadzieję, że nadal będziemy się rozwijać, mamy chęci i plany, jednak musimy również patrzeć na specyfikę rynku. Cały czas musimy się rozwijać, żeby nie zostać w tyle. Przy obecnej powierzchni jesteśmy w stanie dobudować jeszcze około 10 tysięcy metrów kwadratowych zakładu na istniejącym terenie” - dodaje dyrektor Bartłomiej Gröbner.

Włosi inwestują w Wieleninie

,,Jako K-Flex Polska w początkach działalności produkcyjnej szukaliśmy istniejącej hali, dlatego wyremontowaliśmy starą cegielnię i uruchomiliśmy pierwszą linię produkcyjną. Początkowo warunki były naprawdę trudne, ale pokazaliśmy, że w Polsce potrafimy szybko i sprawnie działać, produkować i sprzedawać, a jednocześnie iść za ciosem i realizować kolejne rozbudowy” mówi o początkach zakładu w Wieleninie Kolonii Bartłomiej Gröbner.

 

Po obecnej rozbudowie powierzchnia hal K-Flex Polska liczyć będzie 50 tysięcy metrów kwadratowych. Zakład w Wieleninie Kolonii to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się zakład produkcyjny Grupy K-Flex. W ciągu ostatnich 8 lat inwestycje w Wieleninie Kolonii wyniosły około 140 milionów euro. To, iż jest to wiodący zakład w Europie potwierdza fakt, że co najmniej raz w miesiącu Wielenin Kolonię odwiedza sam włoski właściciel i jednocześnie prezes zarządu Carlo Spinelli.

Na zdjęciu magazyn oddany do użytku w 2017 roku. Ma on 20 metrów wysokości.

Największy pracodawca na terenie gminy wciąż zatrudnia

Jak mówi dyrektor Bartłomiej Gröbner, obecnie nie jest łatwo znaleźć pracowników, jednak firma w pierwszej kolejności stara się zatrudniać osoby z rynku lokalnego, nawet jeżeli zatrudnienie wymaga wcześniejszego przeszkolenia. W związku z rozwojem firmy i rozbudową zakładu oraz rozszerzaniem asortymentu rekrutacja w firmie prowadzona jest przez cały czas. Obecnie poszukiwani są pracownicy zaopatrzenia, mechanicy, elektrycy, elektromechanicy, automatycy, pracownicy produkcji i magazynierzy.

Aktualnie firma dowozi bezpłatnie pracowników w promieniu 30 km od zakładu – z Koła, Kłodawy Wartkowic i Poddębic, planowane jest również utworzenie kolejnej linii dowozów z Turku.

Korzyści ze współpracy z włoską firmą zauważają również firmy kooperujące z K-Flex Polska. Wszystkie usługi serwisowe, montażowe, sprzątające czy ochroniarskie przedsiębiorstwo stara się zlecać firmom lokalnym, co sprawia, że około 100 kolejnych osób znajduje zatrudnienie w firmach partnerskich.

Dzięki obecnej rozbudowie zakładu do końca roku zatrudnionych ma zostać co najmniej 100 osób, co oznacza, że liczba pracowników zatrudnionych w K-Flex Polska osiągnie liczbę 750.

W uroczystym otwarciu nowej hali magazynowej w październiku 2017 roku uczestniczyli założyciel firmy Amedeo Spinelli i prezes spółki Carlo Spinelli.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KarolinaKarolina

0 0

Dobrze, że będzie więcej miejsc pracy. 12:32, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA