Zamknij

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Do rozdania 8 milionów złotych. W czwartek spotkanie w Poddębicach

06:52, 12.02.2020 | M.K
Skomentuj Zdjęcie z konferencji prasowej nt. Budżetu Obywatelskiego, która odbyła się 7 lutego w Urzędzie MArszałkowskim Województwa Łódzkiego.
REKLAMA

20 lutego rozpoczyna się nabór projektów do IV edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS". Zadania wyłonione w wyniku jego realizacji zostaną zrealizowane w roku 2021.

W czwartek 13 lutego o godz.13.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Poddębicach ul. Narutowicza 13, Poddębice odbędzie się spotkanie informacyjne nt. budżetu obywatelskiego 2020, na które mogą przyjść wszyscy zaintersowani złożeniem swojego projektu i staraniem się o dofinansowanie.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2020 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Podobnie, jak w poprzedniej edycji, projekty zadań będzie można składać w ramach puli wojewódzkiej (projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym) oraz 24 pulach powiatowych (projekty zadań nieinwestycyjnych):
o charakterze sportowym, w tym z zakresu upowszechniania sportu
różnych grup społecznych i środowiskowych,
dotyczące bezpieczeństwa publicznego,
o charakterze turystycznym,
z zakresu edukacji ekologicznej,
z zakresu ochrony środowiska,
z zakresu rehabilitacji zdrowotnej,
z zakresu upowszechniania folkloru związanego z Województwem,
upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów potrwa do 12 marca. 

Wykaz zgłoszonych propozycji zadań zostanie udostępniony na stronie internetowej Województwa www.bo.lodzkie.pl.  Następnie projekty zadań zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej.  O dopuszczeniu lub niedopuszczeniu zgłoszonych projektów zadań do głosowania autorzy poszczególnych zadań zostaną poinformowani do 28 kwietnia. Ostateczną listę projektów zadań poddanych pod głosowanie poznamy do 3 czerwca.

Głosowanie na projekty w ramach BO „ŁÓDZKIE NA PLUS" na 2021 rok planowane jest od 4 do 30 czerwca, a jego wyniki poznamy do 18 września.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz