Zamknij

Tylko kilka dni naboru w urzędzie pracy. Można dostać dotację na otwarcie firmy

12:41, 19.03.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Do 28 marca trwa nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który ogłosił Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach. Dla osób bezrobotnych to szansa na otrzymanie pieniędzy na otwarcie własnej firmy.
 

Nabór, który będzie trwał od 21 do 28 marca jest realizowany w ramach projektu  „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie poddębickim (IV)" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  PO WER dla osób do 30 roku życia z kategorii NEET, które w okresie 4 tygodni przed dniem złożenia wniosku nie uczestniczyły w kształceniu i w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych. Według wytycznych środki są przeznaczone w szczególności dla: 1) osób długotrwale bezrobotnych (zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej w przypadku osób poniżej 25 roku życia są to osoby bezrobotne  nieprzerwanie przez okres ponad 6 m-cy, a w przypadku osób powyżej 25 roku życia są to osoby nieprzerwanie bezrobotne przez okres ponad 12 m-cy. Do okresu bezrobocia należy zaliczyć również okres pozostawania bez pracy przed rejestracją w urzędzie, na podstawie m.in. oświadczenia uczestnika). 2) osób o niskich kwalifikacjach (szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa, liceum ogólnokształcące, technikum uzupełniające, szkoła specjalna przysposabiająca do pracy); 3)osób z niepełnosprawnościami; 4) osób do 25 roku życia zarejestrowanych w Urzędzie Pracy nie dłużej niż 4 miesiące.

Jak informuje na swojej stronie internetowej poddębicki urząd pracy NABÓR WNIOSKÓW BĘDZIE TRWAŁ OD 21 MARCA DO 28 MARCA 2019 r. w pok. nr 5.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej urzędu poddebice.praca.gov.pl  w zakładce górne menu: dla bezrobotnych i poszukujących pracy, zakładka: dokumenty do pobrania ⇒ dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej lub w pokoju nr 5 Powiatowego Urzędu Pracy w Poddębicach.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA