Zamknij

Ponad milion złotych dla firm z powiatu poddębickiego na mikopożyczki przyznane. PUP w Poddębicach realizuje rządowe wsparcie dla przedsiębi

09.23, 05.05.2020 M.K
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach przyznał już ponad milion złotych dla firm z powiatu poddębickiego na mikopożyczki w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej''. Do końca kwietnia do tutejszego urzędu wpłynęło prawie tysiąc wniosków o pożyczki od lokalnych przedsiębiorców.

Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach w ramach tarczy antykryzysowej realizuje cztery formy pomocy dla firm. Prowadzi nabór wniosków na niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw do wysokości 5 tys. zł. Oferuje także dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne – w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. W ramach oferty tarczy antykryzysowej PUP przygotował także dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności w przypadku przedsiębiorcy niezatrudniającego pracowników.

Jak mówiła 4 maja 2020 roku podczas sesji rady powiatu poddębickiego Urszula Patora - dyrektor PUP w Poddębicach, najbardziej popularną formą wśród firm jest pożyczka dla mikroprzedsiębiorców. Jest to wsparcie umożliwiające pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Maksymalna kwota pożyczki to 5 tys. zł. Udzielana jest jednorazowo i możliwe jest jej umorzenie. Do 30 kwietnia br. wpłynęły 972 wnioski na tę formę, 207 wniosków zostało już zrealizowanych, co oznacza, że PUP wypłacił przedsiębiorcom pożyczki na kwotę 1 mln 35 tysięcy złotych. 

Średnio dziennie wpływa w granicach stu wniosków, jesli chodzi o pożyczki - informuje PUP w Poddębicach.

W przypadku dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne do urzędu w poddębicach wpłynęło (do 30.04) 80 wniosków, z czego dofinansowano dotąd 11 wniosków na kwotę 48 tys. 140 zł. (kwota dotyczy dofinansowania za pierwszy miesiąc pomocy).

Jeśli chodzi o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności w przypadku przesiębiorców niezatrudniających pracowników to wpłynęło 99 wniosków, z czego zrealizowano już 81 na kwotę 141 tys. 700 zł. (kwota dotyczy dofinansowania za pierwszy miesiąc pomocy). W przypadku dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych do 30 kwietnia nie wpłynęły żadne wnioski.

Nabór dla przedsiębiorców trwa. Wciąż można złożyć wnioski

Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach nabór wniosków o udzielenie jednorazowej pożyczki prowadzi od 2 kwietnia 2020 r. Dodatkowo od 5 maja prowadzi kolejne nabory w ramach: dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców; dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych; dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%