Zamknij
REKLAMA

Jedno ze stu tysięcy drzewek trafiło do Poddębic. Gdzie w poddębickim zasadzono kolejne trzy? [ZDJĘCIA]

10:18, 31.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Wkopanie drzewka w Poddębicach.

Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Poddębicach to jedna ze stu szkół w województwie łódzkim, do których trafiło drzewko w ramach akcji zainicjowanej przez Zarząd Województwa Łódzkiego pn. ,,100 drzew na 100-lecie województwa". To część większego projektu, realizowanego przez Województwo Łódzkie pt. ,,100 tysięcy drzew na 100-lecie Województwa łódzkiego".

W całym powiecie poddębickim do szkół trafiły cztery drzewka od województwa łódzkiego. Oprócz Poddębic drzewa sadzono także przy szkołach  w Zadzimiu, Zygrach i Uniejowie.

29 marca 2019 roku o godz. 9 w setce szkół województwa łódzkiego zasadzonych zostało 100 młodych drzewek. To akcja przypominająca o tym, że mamy rok jubileuszowy 100-lecia województwa łódzkiego. Przy szkołach w całym regionie sadzono m.in. buki, wiązy, dęby i lipy. Uczniom pomagali sadzić je nauczyciele i członkowie zarządu województwa oraz radni Sejmiku.

W sadzeniu drzewka w Poddębicach udział wzięła radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, którą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach reprezentował  Poseł na Sejm RP Piotr Polak. W Uniejowie wraz z uczniami i dyrekcją drzewo zasadziła Małgorzata Komajda - starosta poddębicki, a w Zadzimiu  w imieniu radnej Więckowskiej w uroczystości udział wzięła Barbara Polak.

,,100 tysięcy drzew na stulecie Województwa Łódzkiego to zainicjowany przez Samorząd Województwa Łódzkiego, program zadrzewień w regionie. Łódzkie posiada najmniejszą lesistość w kraju i istnieje realna potrzeba zakładania nowych zadrzewień. Program jest skierowany do instytucji, organizacji i mieszkańców regionu łódzkiego, którzy chcą posadzić drzewa w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Program wspiera Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, który w ramach akcji nieodpłatnie przekazuje materiał sadzeniowy zainteresowanym tworzeniem nowych zadrzewień" - informuje organizator akcji.

 


 

[ZT]28[/ZT]

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ipoddebice.pl | Prawa zastrzeżone